Бригада “Любарт” розкрила деталі героїчного бою біля Романівки

Бригада “Любарт” розкрила деталі героїчного бою біля Романівки
Бійці бригади “Любарт” під час навчань. 2025 рік. Джерело: 1-й корпус Нацгвардії “Азов”

У 20-й бригаді Нацгвардії України «Любарт» оприлюднили подробиці ближнього бою з окупантами, який відбувся у травні біля села Романівка.

У бригаді розповіли, що на торецькому напрямку російські сили впритул наблизилися до передових позицій 1-го корпусу НГУ «Азов», намагаючись прорвати українську оборону.

Зіткнення переросло у ближній вогневий контакт: українські піхотинці вступили в перестрілку з ворогом на відстані всього кількох метрів.

Ситуація вимагала миттєвої реакції та максимальної злагодженості дій.

Попри складні умови, бійці «Азову» змогли утримати позиції та дати ворогу рішучу відсіч.

За словами військових, допомога надійшла й з повітря — у бій були залучені ударні дрони.

Безпілотники ефективно уразили противника, що змусило вцілілих росіян відступити й розосередитися по навколишніх лісосмугах і посадках.

За даними аналітиків Deepstate, село Романівка росіяни повністю окупували тільки вже в останні дні травня. З Романівки окупанти продовжать рух до населених пунктів Олександро-Калинове і Катеринівка.

Село Романівка на мапі Deepstate станом на 11 червня 2025 року

Важливий район, в якому російське командування також націлене в першу чергу на українські логістичні шляхи, зокрема, і Торецька.

Пресофіцер 100 ОМБр Сергій Хомінський розповів, що російська армія вже на цьому напрямку втратила 20 тисяч солдатів загиблими, загальні втрати перетнули 50 тисяч військових. Він уточнив, що захоплення міста Торецьк відриває армії РФ шлях на Костянтинівку, а далі на Краматорську агломерацію.

“Ворог усіма наявними силами та засобами, використовуючи всі можливі та неможливі тактики, намагається захопити, взяти під контроль колись квітуче шахтарське місто Торецьк. Звичайно упродовж цих майже 11 місяців єдине, що вдалося, це фактично зрівняти Торецьк із землею. Ми можемо говорити про місто, як про залишки руїн окремих будівель, тому що від багатьох будівель вже нічого не залишилося”.

Місто Торецьк, 3 липня 2024 року. REUTERS/Alina Smutko

У квітні українські воїни відбили масований штурм російських окупантів, які атакували у складі бронетанкової колони на торецькому напрямку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *