Хакери викрили міжнародних партнерів російського оборонного гіганта “Вертолёты России”

Хакери викрили міжнародних партнерів російського оборонного гіганта “Вертолёты России”
Російський холдинг “Вертолёты России”. Джерело: gazeta-n1.ru

Хакерам вдалося здобути документи російського авіабудівного холдингу «Вертолёты России», у яких міститься інформація про країни та компанії, що співпрацюють із Росією.

Частину добутих матеріалів оприлюднила міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm та група MILITANT INTELLIGENCE.

Протягом останніх кількох місяців у межах спільної операції OpsHackRussia’sDay була зламана ціла мережа російських корпорацій, пов’язаних з оборонно-промисловим комплексом РФ.

Зокрема, хакери отримали доступ до систем російського авіабудівного холдингу «Вертолёты России», який об’єднує підприємства, що займаються виробництвом і обслуговуванням гелікоптерів.

У результаті зламу були здобуті міжнародні контракти, маршрути постачання, банківські квитанції, рахунки з різних країн, а також архіви листування з посольствами й Міністерством оборони РФ.

«Отримано повну деталізацію щодо кожного контрагента й тендера. Виявлені всі клієнти та службове листування корпорації: співробітники, графіки, маршрути, печатки. Де відбувається ремонт, як надходить валюта, з якими банками працюють, як координуються з Мінпромторгом і кого відправляють у відрядження», — повідомили в InformNapalm.

Документи свідчать, що Єгипет є одним із ключових логістичних хабів, через який здійснюється технічне обслуговування гелікоптерів Ми-17В-5. Болгарія також залучена як кооперант — у схемах постачання, погодження й ремонтної логістики.

«Ми маємо дані про Азербайджан, Македонію — усе це задокументовано. У схемах також фігурує індійська компанія RAWAN HANS, алжирські закупівлі, індонезійські канали та маршрути через треті країни», — зазначають у InformNapalm.

Усі документи містять підписи та пряму участь директорів, топменеджерів, заступників і чиновників низки іноземних держав.

Російський холдинг "Вертолёты России". Джерело: zhukvesti.ru

«Цей витік стане для них вироком і перетвориться на серйозні проблеми — як у сфері ВПК, так і в міжнародних відносинах. Це призведе до розірвання контрактів, посилення санкцій і масштабних дипломатичних скандалів», — додали в InformNapalm.

У спільноті зазначають, що частину здобутих даних уже використано в інтересах оборони України.

Також нещодавно українські кіберфахівці атакували ресурси конструкторського бюро «Туполев» – провідної російської компанії з виробництва авіації. Зокрема, йдеться про службове листування керівництва компанії, особисті дані персоналу конструкторського бюро, адреси проживання, резюме інженерів та конструкторів, службові дані про закупівлі, протоколи закритих засідань тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *