Операція «Павутина»: Генштаб збільшив список знищених літаків РФ на 12 бортів

Операція «Павутина»: Генштаб збільшив список знищених літаків РФ на 12 бортів
Знищення російських стратегічних бомбардувальників Ту-95. 1 червня 2025. Стоп-кадри з відео

Генеральний штаб ЗСУ у щоденному звіті про втрати Росії у війні проти України збільшив список знищених ворожих літаків на 12 бортів.

Про це йдеться в повідомленні Генштабу в соцмережах.

Дані про втрати авіації противника оновилися вперше після операції українських спецслужб «Павутина», яка відбулася на території РФ.

Таким чином, згідно з даними, загалом кількість знищених російських літаків від початку повномасштабного вторгнення збільшилася до 384 літаків.

Кількість втрачених російських літаків у війні проти України станом на 3 червня 2025 за даними Генштабу ЗСУ.

Нагадаємо, що операція «Павутина» Служби безпеки України була направлена на знищення літаків російської стратегічної авіації та передбачала удари по військових аеродромах «Белая», «Иваново», «Украинка», «Оленья» і «Дягилево».

Запуск FPV з контейнера вантажівки, операція "Павутина", 1 червня 2025. Фото: стоп-кадр з відео очевидця

1 червня українські FPV-дрони-камікадзе уразили російську стратегічну авіацію в місцях базування на авіабазі «Олєнья» в Мурманській області та «Бєлая» в Іркутській області. В мережі цей день охрестили новою Цусімою для російської авіації.

Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні того ж дня розповів про ключові деталі операції, серед яких він зазначив, що «офіс» операції на території Росії розташовувався поруч з управлінням ФСБ.

Як результат голова держави назвав ураження 34% носіїв стратегічних крилатих ракет на аеродромах базування. Це передусім Ту-95МС і Ту-22М3.

Підготовка дронів для атаки в рамках операції "Павутина". Фото Лачен

Операція від початку планування до реалізації тривала 1 рік, 6 місяців та 9 днів. Тобто її старт припадає на 23 листопада 2023 року.

«Ukraine Now» проаналізував парк літаків та вивчив перші супутникові знімки після завданих ударів.

На наступний день після операції української спецслужби в Росії розпочалася кампанія з масового обшуку вантажівок щодо можливого перевезення дронів. Жителі Іркутської області повідомляли про багатокілометрові затори, спричинені перевірками фур поліцією.

Результати

Втрата літаків Ту-95МС і Ту-22М3 на сьогодні є серйозним ударом по можливостях Повітряно-космічних сил Росії, оскільки вони нині не виробляються. Крім того, зменшення кількості цих бомбардувальників створить прогалини в повітряній компоненті ядерного стримування РФ і може знизити інтенсивність вильотів для ударів по території України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *